DAVUTOĞLU: BU SALDIRI HEPİMİZE YAPILMIŞTIR UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
18 Haziran 2021 - Cuma 16:22
 
DAVUTOĞLU: BU SALDIRI HEPİMİZE YAPILMIŞTIR
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HDP'ye yönelik saldırı dolayısıyla Mithat Sancar’a, eşi Sare Davutoğlu ise Pervin Buldan’a telefonda başsağlığı diledi.
Siyaset Haberi
DAVUTOĞLU: BU SALDIRI HEPİMİZE YAPILMIŞTIR

Siyasi partilerin dün silahlı saldırının hedefi olup, parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledildiği Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’ne yönelik destek ziyaretler sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı ve partili milletvekillerinin ziyaretlerinin ardından Gelecek Partisi yöneticileri de HDP’yi ziyaret etti.

Gelen heyetin başında Gelecek Partisi Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Cuma İçten yer aldı. İçten ve beraberindeki isimler, bir araya geldikleri HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan’a başsağlığı dileklerinde bulundu.

AHMET DAVUTOĞLU VE EŞİ TELEFON BAŞSAĞLIĞI

Gerçekleştirilen ziyaret sırasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu telefonla görüştüğü Sancar’a, eşi Sare Davutoğlu ise Buldan’a başsağlığı dileklerini iletti.

‘HEPİMİZE YAPILMIŞTIR’

Yapılan bu telefon görüşmeleri sonrası konuşan Cuma İçten, saldırıya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Bu saldırı hepimize yapılmıştır. Hükümet derhal gereğini yerine getirmelidir. İktidar, kendisi gibi düşünmeyenleri ‘hain’, ‘terörist’ ilan etti. Genel Başkan Yardımcımıza da saldırı oldu. Asla kabul edilemez. Yanınızdayız. Güvenlik birimlerinin olduğu bir yerde saldırı olması ciddi bir güvenlik zaifiyetidir.”

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: DAVUTOĞLU:, BU, SALDIRI, HEPİMİZE, YAPILMIŞTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı