Dünya Pizza Şampiyonu Akdeniz'den, DTSO'na ziyaret UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 15:41 Bu haber 2574 kez okundu
 
Dünya Pizza Şampiyonu Akdeniz'den, DTSO'na ziyaret
ABD'nin New York şehrinde 'pizza kralı' olarak adını duyuran ve 7 pizza şubesi bulunan ödüllü pizza ustası Hakkı Akdeniz, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi odasını Ziyaret etti.
Diyarbakır Haberi
Dünya Pizza Şampiyonu Akdeniz'den, DTSO'na ziyaret

Haber: Romedi YILMAZ/Diyarbakır


Aslen Silvanlı olan Dünya Pizza şampiyonu Hakkı Akdeniz, Diyarbakır Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak'ı ziyaret etti.

 

Diyarbakır Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya,  "Dünya  Pizza Şampiyonu değerli hemşerimiz Hakkı Akdeniz'ın ziyaretinden mutluluk duyduk. Diyarbakır'ı dünyada tanıtmak bizleri guruldandırıyor, bizlerde hemşerimizi ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk.nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

  

 Diyarbakır'da bir süre ayakkabı boyacılığı yapıp lahmacun fırınında çalışan Hakkı Akdeniz, 1997 yılında Kanada'daki ağabeyinin yanına gitti. Burada pizza yapmayı öğrenen Akdeniz, 2001 yılında ABD'nin New York kentine gitti. Hayırsever kişiliği ve iş dünyasında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Akdeniz, çok sayıda ödül aldı. Bir süre önce koronavirüse yakalanan Hakkı Akdeniz, tedaviyle sağlığına kavuştu. ABD'de Türk öğrencilere ücretsiz pizza, çadır, uyku tulumu ve maske yardımı yapan Akdeniz, New York ve New Jersey'de her pazartesi ve çarşamba akşamları evsizlere pizza dağıtıyor.

Akdeniz, "Bugün Diyarbakır'da Ticaret ve Sanayi Odamızın değerli başkanı Mehmet Kaya ve Ercan Tayınlamak'ı ziyaret ettim. bu sıcak karşılamalarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Benim en büyük hayalim kendi memleketimde bir Pizza dükkanı açmaktır. Umarım en kısa zamanda bu hayalim gerçekleşir. gerekli çalışmaları başlatacağım" dedi.

  

  

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Dünya, Pizza, Şampiyonu, Akdeniz'den,, DTSO'na, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı