HDP fuhuş ve uyuşturucuya karşı çalışma başlattı
Haber
13 Ocak 2022 - Perşembe 14:51 Bu haber 1949 kez okundu
 
HDP fuhuş ve uyuşturucuya karşı çalışma başlattı
HDP Silvan İlçe başkanlığı, uyuşturucu, fuhuş ve yozlaştırmaya karşı mücadele çalışması kapsamında Silvan’da bulunan Siyasi Parti ve STK temsilcileri ziyaret edildi.
Silvan Haberi
HDP fuhuş ve uyuşturucuya karşı çalışma başlattı

Haber: İhsan YILMAZ

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Silvan Eş Başkanı Halime Söner ile HDP İlçe Yöneticileri Silvan İlçemizdeki STK ve Siyasi partileri ziyaret ederek, Silvan ilçemizin mevcut sorunları görüşmek ve çözüm üretmek amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi.

 

“GENÇLER KENDİLERİNİ TANIYAMIYORLAR”

HDP Silvan Eş Başkanı Halime Söner, “Silvan ilçemizde mevcut sorunları çözmek amacıyla çıktığımız bu yolda ilçede bulunan siyasi parti ve STK’larla birlikte çizeceğimiz yol haritasında çözüm üretmeye çalışacağız. Bizlerde herkes gibi toplumsallık bilinciyle yola çıkarak tüm halkımızla el ele vererek bu sorunların üstesinden geleceğiz. Gençlerimiz geleceğimizdir şiarıyla burada halkımıza çağrımızdır. Çocuklarımıza, gençlerimiz ve genç kızlarımıza sahip çıkalım, onları toplum dışına itmeyelim. Bugün görüyoruz ki, bölgemizde özelde de ilçemizde gençler gün geçtikçe uyuşturucuya olan ilgisi artmaktadır. Gençlerimiz düştüğü bu uyuşturucu batağında kendilerini tanıyamıyorlar. Bu anlamda bizlere yani siyasi parti temsilcileri, STK’a temsilcileri olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.   Diye ifade etti.

 

“GELİNEN NOKTA VAHİM”

Uzun bir süreçten beri uyuşturucu ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz diye HDP Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı Şenol Çapan, “Silvan İlçemizde yaşanan sorunların en başında uyuşturucu gelmektedir. Bizlerde kendimizi bu anlamda sorumlu his ederek, Silvan ilçemizde mevcut Siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileriyle bir araya gelerek, İlçemiz ile ilgili var olan sorunların çözümü noktasında birlikte bir karar mekanizmasını oluşturarak geniş ve kapsayıcı çalışmaları yürütmek. Bugün gelindiğimiz nokta vahim bir nokta olduğunu göstermektedir. Burada herkesin sorumluluğu vardır. Gençlerimiz uyuşturucu batağına saplanmış olup bu gençlerimizin tedavi edebileceği hiçbir rehabilitasyon merkezi dahi yoktur. Bu rehabilitasyon merkezi bağımlılıkla mücadele anlamında gençlerimizin kesinlikle tedavi edilmesi gerekiyor. Bir diğer konularımız bilindiği üzere TEDAŞ, DİSKİ ve DİYARGAZ ilçemizin var olan sorunların çözümü noktasında tüm STK’larımızla bir araya gelerek, sorunları çözüme kavuşma adına çalışmalar yapmak için görüşmelerimize başladık. Şimdiden tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

HDP Silvan İlçe Başkanlığı ziyaretler kapsamında İlçede bulunan Siyasi Parti temsilcileri ve STK’ları ziyaret ettiklerini, ziyaretlerin devam edeceği belirtildi.

      

 

      

 

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: HDP, fuhuş, ve, uyuşturucuya, karşı, çalışma, başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı