HDP Silvan’da halk buluşmasında halkla bir araya geldi.
Haber
23 Aralık 2021 - Perşembe 16:28 Bu haber 2305 kez okundu
 
HDP Silvan’da halk buluşmasında halkla bir araya geldi.
HDP'nin Silvan’da düzenlediği halk buluşulmasında 25 Aralık’ta Şanlı Urfa'da düzenleyeceği miting ile 26 Aralık’taki gençlik kongresi için katılım çağrısında bulundu.
Silvan Haberi
HDP Silvan’da halk buluşmasında halkla bir araya geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Silvan ilçe örgütleri, Silvan ilçesinde halk buluşması gerçekleştirdi. HDP ilçe binasındaki buluşmaya HDP Diyarbakır Eş başkanları Gülistan Atasoy ve Zeyyat Ceylan’ın yanı sıra Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Dayanışma Derneği (TUHAY-DER) Diyarbakır Şubesi üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Buluşmada konuşan HDP İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan, buluşmadaki ana konularının İmralı’daki tecrit, cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri ve hasta tutukluların durumu olduğunu belirtti. 

 

TECRİT VE CEZAEVLERİ 

Bu yaşananların yanında bir de HDP olarak “kumpas davaları” diye tabir ettikleri Kobanê Davasının da sürdüğünü hatırlatan Ceylan, “Partimiz üzerindeki tehditler de devam ediyor. Bu davayı bir sopa misali hepimizin üzerinde gezdiriyorlar. Yine AKP-MHP iktidarı kendi ömürlerini uzatmak için, Kürt karşıtı siyaseti sürdürüyorlar. Bu katliamcı savaş siyasetinin her yerde teşhir edilmesi gerekiyor” dedi. 

Ceylan, 25 Aralık’ta "Şimdi Adalet Zamanı" şiarıyla Urfa'da yapılacak olan miting ve HDP Gençlik Meclisi’nin “Şimdi HDP zamanı” şiarıyla 26 Aralık’ta gerçekleştirileceği kongreye katılım çağrısında bulundu. 

 

‘CEVAP OLACAĞIZ’

 

“HDP’nin, annelerin, halklarımızın sesini her yere yayacağız” diyen Ceylan, şunları söyledi: “Hem Türkiye ve Kürdistan halklarını bir araya getireceğiz, hem de sesimizi bütün dünyaya ve karşıtlarımıza ulaştırmak için yükselteceğiz. Sesimizle yaşanan sürece cevap vereceğiz. Cezaevlerinde Kürtlerin yaşadıklarını, HDP’ye yaşatılanları kabul etmeyeceğimizi ve mücadeleyi büyüteceğimizi söyleyeceğiz. Kadın ve gençlik bu partinin ve mücadelenin sahipleridir. Bir kere daha hem kendimize sahip çıkmak için ‘Biz varız, ayaktayız’ diyerek, halkımıza da dostlarımıza da aynı zamanda karşıtlarımıza da cevaplarını vereceğiz” şeklinde konuştu. 

 

Buluşma, konuşmanın ardından basına kapalı bir şekilde devam etti. 

GENÇLERDEN KONGREYE DAVET

HDP Silopi Gençlik Meclisi üyeleri ise, bildiri dağıtarak gençleri Diyarbakır'da gerçekleştirilecek olan kongreye davet etti.

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: HDP, Silvan’da, halk, buluşmasında, halkla, bir, araya, geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı