Kadastrosuz İlçe UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
22 Temmuz 2021 - Perşembe 14:52
 
Kadastrosuz İlçe
Silvan İlçemizde Kadastro müdürlüğünün olmaması ilçe halkını oldukça sıkıntıya itiyor. Muhtarlar, kadastro müdürlüğünün açılması için başvuruda bulundu.
Silvan Haberi
Kadastrosuz İlçe

İHSAN YILMAZ/SİLVAN

Silvan İlçemizde daha önce kapatılan Kadastro müdürlüğünün tekrar açılması için muhtarlar başvuruda bulundu.

 


Diyarbakır'ın en büyük ilçelerinden biri olan Silvan İlçesinde 6 ay önce kapatılan kadastro müdürlüğünün kapatılması ile ilgili Silvan İlçesi Muhtarlar derneği başkanlığı tarafından kadastro müdürlüğü açılması için başvuruda bulunulduğu belirtti.
Silvan Muhtarlar Derneği başkanı Murat Ateş, "Silvan ilçesi tarihi geçmişi ve konumu itibariyle çok önemli ve arazi genişliği bakımında büyük olan bir ilçe nüfusu bugün 100 bine yaklaşan Silvan ilçemizde 6 ay önce kadastro müdürlüğü kapatıldı. kapatılmasıyla birlikte binlerce vatandaş mağduriyet yaşıyor. Kadastro işlemleri için Diyarbakır'a giden vatandaşlar yol ve masrafları borç ederek büyük sıkıntılar yaşıyor. Kadastro müdürlüğünün açılması için ilgili makamlara başvurularda bulunduk.   Umarım en kısa zamanda kadastro müdürlük veya şube şeklinde Silvan'da tekrar açılır. Bu halkın mağduriyeti ortadan kaldırılır" dedi.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Kadastrosuz, İlçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı