Silvan'da Öğrenciler aşı oluyor google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Cumhuriyet kutlaması
Cumhuriyet kutlaması
Haber
28 Eylül 2021 - Salı 10:05 Bu haber 893 kez okundu
 
Silvan'da Öğrenciler aşı oluyor
Silvan İlçemizde öğrenciler, okul koridorlarında kurulan stantlarda korona virüs oldu. 11'inci sınıf öğrencisi Cihan Gösteriş, "Ben aşımı oldum, kendim güvende his ediyorum, herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum. Yaklaşık 1,5 yıl uzak kaldığımız yüz yüze eğitimden uzak kalmak istemiyorum" dedi.
Silvan Haberi
Silvan'da Öğrenciler aşı oluyor

 

İhsan YILMAZ/SİLVAN 

Silvan İlçemizde 6 okulda 3 sağlık ekibi tarafından öğrenciler, okullarına kurulan stantlarda korona virüs aşısı oldu. Silvan ilçesinde bulunan  İMKB H.Reşat Balyen Anadolu Lisesi, Özel Açı Eğitim kurumları, Malabadi Anadolu Lisesi, Silvan Anadolu Lisesi, Silvan Anadolu Öğretmen Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi içerisinde stant kuruldu.     

 

Silvan İlçe Sağlık Müdürlüğü ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulamada, aşı olmak isteyen ve bunun için velilerinin onayını alan lise öğrencileri, sıraya girerek tercihlerine göre Sınovac yada Biontech aşılarını oldu. Uygulama esnasında Silvan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Utangaç, Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral, bir çok öğretmen ve çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

 

“En kısa sürede ilimizi de mavi kategoriye yükseltiriz”

 

Örnek uygulamanın farkındanlık açısında çok önemli olduğunu belirten Silvan Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Utangaç, "Diyarbakır il olarak 2. dozda kırmızıdayız. Bunu maviye çevirmek için tüm gücümüzle saha çalışmasını başlatmış durumdayız. Hem sokaklarda ev ev gezerek hem okullarımızda randevu oluşturulmuş öğrencilerimizi aşılamak için okul okul geziyoruz. Umarız en kısa sürede ilimizi de mavi kategoriye yükseltiriz. Biz bu sayede çocuklarımızı aşılayabiliyoruz. 17 yaş üzerindeki çocuklarımızda böyle bir izne gerek. Bunun için tüm velilerimizin e – nabız üzerine çocuklarımıza aşı talebi oluşturalım ve biz de aşılanmış olalım” dedi.

 

“En kötü eğitimi, uzaktan eğitimden daha iyi olduğunu düşünüyorum”

 

Okulun içerisinde kurulan stantta aşı olan 11’inci sınıf öğrencisi Cihan Gösteriş, “Ben aşımı oldum, kendim güvende his ediyorum, herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum. Yaklaşık 1,5 yıl uzak kaldığımız yüz yüze eğitimden uzak kalmak istemiyorum. yakınlarım korona virüs oldu. Bu yüzden ben ve arkadaşlarımın korona virüs olmamaları için aşı olmaya karar verdim. Kimse bizim için korona virüsüne yakalanmasın. Aşı olmayan öğrencilerimize ve arkadaşlarıma mutlaka ve lütfen aşı olmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan, bu tarz uygulamalarda korona virüs aşısı olmak isteyen 18 yaş altı öğrencilerin, daha önce e devlet veya e nabız uygulaması üzerinden veli iznini almaları gerektiği öğrenildi.

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'da, Öğrenciler, aşı, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı