Türkiye'nin petrolü Diyarbakır’dan çıkarılacak UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
28 Mayıs 2021 - Cuma 10:30
 
Türkiye'nin petrolü Diyarbakır’dan çıkarılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Son 1 ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik” dedikten sonra, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de bulunan petrollerin Diyarbakır ve Kırklareli'nden çıkartılacağını söyledi. Dönmez, "Günlük 6 bin 800 varil üretim yapacağımız keşiflerimiz hayırlı olsun" ifadesinde bulundu.
Ekonomi Haberi
Türkiye'nin petrolü Diyarbakır’dan çıkarılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, petrol müjdesi verdi. Erdoğan, "Açılan yeni kuyular yanında daha önce 'petrol yok' diye üzerine beton dökülen kuyulardan da petrol üretmeye başladık. Sadece son 1 ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik." açıklamasında bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de petrol kuyularının yerlerini duyurdu.

Dönmez, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Türkiye'de bulunan petrollerin Diyarbakır ve Kırklareli'nden çıkartılacağını söyledi. Dönmez paylaşımında, "Karadeniz'deki 405 milyar m3'lük doğal gaz keşfimizin ardından, karada da 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Günlük 6 bin 800 varil üretim yapacağımız keşiflerimiz hayırlı olsun. Akoba (Diyarbakır) 2 bin 800, Yenişehir (Diyarbakır) 3 bin, Misinli (Kırklareli) bin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Türkiye'nin, petrolü, Diyarbakır’dan, çıkarılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı