Diyarbakır Büyükşehir’den seçim öncesi tartışmalı kararlar

Diyarbakır (Malabadi Haber) - Malabadi Gazetesi | 22.01.2024 - 10:19, Güncelleme: 22.01.2024 - 10:37 1067+ kez okundu.
 

Diyarbakır Büyükşehir’den seçim öncesi tartışmalı kararlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı tartışmaları karar almaya devam ediyor. Kayyım, seçim öncesi belediyeye ait birçok taşınmazı Milli Eğitim Müdürlüğü ve hazineye tahsis etti.
Kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala birçok taşınmazı devretti. 10 Ocak tarihli kararla, Ali Emiri Bilgi Evi, Merkez Bilgi Evi, Şehit Ali Gaffar Okan Akademi Lise, Temapark Kitap Kafe, Kardeşlik Parkı ve Kent Meydanı Kitap Kafe, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis etti 'Kursiyerler daha etkin faydalansın' Söz konusu karara, "Öğrencilerimizin uygun ders çalışma alanlarına kavuşması, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve öğrencilerimizin zararlı ortam ve alışkanlıklarından korunması ile sınavlara hazırlık ve akademik seviyelerinin yükseltilmesi, Halk Eğitim Merkezlerince açılan kurslarda kayıtlı kursiyerlerimizin daha etkin faydalanabilmesi" gerekçe gösterildi. Kararda, taşınmazların 25 yıllığına tahsis edildiği belirtildi. Bedelsiz hibe Kayyım yönetimi, 9 Ocak'ta da Bağlar ilçesinin Alipınar Mahallesi'nde bulunan 0 ada 275 numaralı parsel üzerindeki taşınmazı da Maliye Hazinesine bedelsiz devretti. (Kaynak: MA)
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı tartışmaları karar almaya devam ediyor. Kayyım, seçim öncesi belediyeye ait birçok taşınmazı Milli Eğitim Müdürlüğü ve hazineye tahsis etti.

Kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala birçok taşınmazı devretti. 10 Ocak tarihli kararla, Ali Emiri Bilgi Evi, Merkez Bilgi Evi, Şehit Ali Gaffar Okan Akademi Lise, Temapark Kitap Kafe, Kardeşlik Parkı ve Kent Meydanı Kitap Kafe, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis etti

'Kursiyerler daha etkin faydalansın'

Söz konusu karara, "Öğrencilerimizin uygun ders çalışma alanlarına kavuşması, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve öğrencilerimizin zararlı ortam ve alışkanlıklarından korunması ile sınavlara hazırlık ve akademik seviyelerinin yükseltilmesi, Halk Eğitim Merkezlerince açılan kurslarda kayıtlı kursiyerlerimizin daha etkin faydalanabilmesi" gerekçe gösterildi.

Kararda, taşınmazların 25 yıllığına tahsis edildiği belirtildi.

Bedelsiz hibe

Kayyım yönetimi, 9 Ocak'ta da Bağlar ilçesinin Alipınar Mahallesi'nde bulunan 0 ada 275 numaralı parsel üzerindeki taşınmazı da Maliye Hazinesine bedelsiz devretti. (Kaynak: MA)