GGC Yönetimi güven tazeledi: Kadın-erkek temsiliyetinde eşitlik

Diyarbakır (Malabadi Haber) - Malabadi Gazetesi | 27.04.2024 - 17:15, Güncelleme: 28.04.2024 - 17:12 2277 kez okundu.
 

GGC Yönetimi güven tazeledi: Kadın-erkek temsiliyetinde eşitlik

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut yönetim oy birliğiyle yeniden seçilirken, ilk kez kadın ve erkek temsiliyeti eşit olarak sağlandı.
Merkezi Diyarbakır'da bulunan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Olağan Genel Kurulu yapıldı. Sümerpark Yerleşkesi’nde yapılan genel kurula Diyarbakır ve bölgeden çok sayıda gazeteci katıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut yönetim oy birliğiyle yeniden seçildi. GGC tarihinde bir ilk yaşandı Yeni seçilen yönetim kurulunda kadın ve erkekler arasında eşit temsiliyet sağlandı. GGC tarihinde ilk kez yönetim kurulu 4 kadın ve 4 erkek üyeden oluştu. Kongreye, Diyarbakır’daki üyelerin yanı sıra, bölge illerden gelen üyeler de katıldı. GGC Başkanı Felat Bozarslan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni döneminde, bölgedeki gazetecilerin haklarının korunması, basın özgürlüğünün savunulması ve gazetecilik mesleğinin daha iyi koşullarda icra edilmesi için çalışmaların hız kazanacağını belirtti. Bozarslan, cemiyetin yeni yönetiminin, bölgenin basın ve iletişim sektörünün gelişimine katkı sağlamak için çaba harcayacağının altını çizdi. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, bölgedeki basının daha güçlü ve etkili bir ses haline gelmesi için çalışmalarına hız verecek. Cemiyet, bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlamak adına gazetecilerin yanında durmaya devam edecek. Olağan Kongrede seçilen Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Kurulu, Denetim Kurulu Üyeleri ve Federasyon Delegeleri şu isimlerden oluştu. Yönetim Kurulu: Felat Bozarslan, Aytaç Akhan, Mesut Fidançiçek, Firuzan Behlülgil, Nesrin Erdoğmuş, Gülistan Korban, Ayser Çınar, Hozan Adar, Orhan Şener. Yönetim Kurulu Yedek: Şeyhmus Kızılaslan, Necati Seyitoğulları, İhsan Yılmaz, Levent Boztepe, Bayram Bulut, Remzi Burulday, Mehmet Kayahan. Yüksek İstişare Kurulu: Atilla Korkmaz, Atilla Durak, Barış Üzal, Şeyhmus Çakan, Cafer Balık, Çeşminaz Öztürker, Nimet Dal, Gürsel Eser, İbrahim Yakut. Yüksek İstişare Kurulu Yedek: Mehmet Zeki Gün, Metin Çöteli, Aziz Önal, Ahmet Yukuş, Eshat Taştekin, Mehmet Emek, Murat Karakaş Denetleme Kurulu: Hüseyin Çiçekçi, Canan Altıntaş, Nurullah Ergün Denetleme Kurulu Yedek: Mahsum Rençber, İbrahim Halil Bayram, Süleyman Aydın Federasyon Delegeleri: Felat Bozarslan, Esat Aydın, Hüseyin Çiçekçi, Volkan Eser
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut yönetim oy birliğiyle yeniden seçilirken, ilk kez kadın ve erkek temsiliyeti eşit olarak sağlandı.

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Olağan Genel Kurulu yapıldı. Sümerpark Yerleşkesi’nde yapılan genel kurula Diyarbakır ve bölgeden çok sayıda gazeteci katıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut yönetim oy birliğiyle yeniden seçildi.

GGC tarihinde bir ilk yaşandı

Yeni seçilen yönetim kurulunda kadın ve erkekler arasında eşit temsiliyet sağlandı. GGC tarihinde ilk kez yönetim kurulu 4 kadın ve 4 erkek üyeden oluştu.

Kongreye, Diyarbakır’daki üyelerin yanı sıra, bölge illerden gelen üyeler de katıldı.

GGC Başkanı Felat Bozarslan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni döneminde, bölgedeki gazetecilerin haklarının korunması, basın özgürlüğünün savunulması ve gazetecilik mesleğinin daha iyi koşullarda icra edilmesi için çalışmaların hız kazanacağını belirtti. Bozarslan, cemiyetin yeni yönetiminin, bölgenin basın ve iletişim sektörünün gelişimine katkı sağlamak için çaba harcayacağının altını çizdi.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, bölgedeki basının daha güçlü ve etkili bir ses haline gelmesi için çalışmalarına hız verecek. Cemiyet, bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlamak adına gazetecilerin yanında durmaya devam edecek.

Olağan Kongrede seçilen Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Kurulu, Denetim Kurulu Üyeleri ve Federasyon Delegeleri şu isimlerden oluştu.

ggc-yonetim.jpeg

Yönetim Kurulu:

Felat Bozarslan, Aytaç Akhan, Mesut Fidançiçek, Firuzan Behlülgil, Nesrin Erdoğmuş, Gülistan Korban, Ayser Çınar, Hozan Adar, Orhan Şener.

Yönetim Kurulu Yedek:

Şeyhmus Kızılaslan, Necati Seyitoğulları, İhsan Yılmaz, Levent Boztepe, Bayram Bulut, Remzi Burulday, Mehmet Kayahan.

Yüksek İstişare Kurulu:

Atilla Korkmaz, Atilla Durak, Barış Üzal, Şeyhmus Çakan, Cafer Balık, Çeşminaz Öztürker, Nimet Dal, Gürsel Eser, İbrahim Yakut.

Yüksek İstişare Kurulu Yedek:

Mehmet Zeki Gün, Metin Çöteli, Aziz Önal, Ahmet Yukuş, Eshat Taştekin, Mehmet Emek, Murat Karakaş

Denetleme Kurulu:

Hüseyin Çiçekçi, Canan Altıntaş, Nurullah Ergün

Denetleme Kurulu Yedek:

Mahsum Rençber, İbrahim Halil Bayram, Süleyman Aydın

Federasyon Delegeleri:

Felat Bozarslan, Esat Aydın, Hüseyin Çiçekçi, Volkan Eser

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malabadigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.